Jak zbytečně neplýtvat s krmivem pro kočku

Chceme-li, aby bylo naše zvíře zdravé, musíme mu poskytnout správnou výživu. Kočka má požadavky na krmení zcela specifické, proto majitelé by měli být v této oblasti vzdělaní a sami se zajímat, co jeho malá šelmička potřebuje ke zdravému vývoji.
Pokud máme ještě doma psa, je neodpustitelné dávat kočce stejné krmení jako jemu, už jen proto, že kočka je masožravec, kdežto pes všežravec a každý z nich má naprosto jiné výživové potřeby.
kočka u misky.jpg
Vybíravé potvůrky
Právě proto, že naše kočka musí být krmena především masovými konzervami, nastávají každému chovateli starosti s uchováním krmiva. Kočičí žrádlo patří k nejdražším a jen málokdo si může dovolit s ním plýtvat.
Některá kočka vylíže, cokoliv jí dáte, až do dna, ale většinou jsou tihle krásní čtyřnozí kamarádi v jídle pořádně vybíraví. To dokáže každého páníčka pořádně vytočit, protože je úplně normální, že nad konzervou nebo kapsičkou, kterou váš miláček jeden den slupnul na posezení, druhý den nakrčí čumáček a znechuceně odkráčí.
čtyři kočky.jpg
Kam s načatou konzervou
Každému chovateli nastává zásadní problém: co udělat s načatou konzervou, aby se brzy nezkazila? Zvláště v létě se v ní velmi rychle mohou rozmnožit bakterie a krmivo putuje do koše. A to je ohromná škoda. Stačí konzervičku přikrýt neprodyšným plastovým víčkem a strčit ji do ledničky, kde vydrží klidně i další tři dny. Pak ji ovšem musíte vyndat nějakou chvíli před krmením, protože studené jídlo je pro kočky nezdravé a většinou jej odmítají.
kočky u stolu.png
Úplně nejlepším řešením je zakoupit si plastové krabičky, nadělat si do nich jen úplně malé porce a jídlo nechat zmrazit. Naše jediná starost pak je včas je z mrazáku vyndat, zato ale máme krmivo k nerozeznání od právě načaté konzervy, což každá kočka ocení a vy nemáte žádné zbytečné ztráty. Navíc může mít vaše malá vybíravá potvůrka každý den na jídelníčku něco jiného.