Chodit po schodech vám prospěje

Schody, kdo by je neznal. Pomáhají nám překonat výškové rozdíly, ať už v domech z patra do patra, ve městech vyrovnávají výšku mezi ulicemi. Podchody, nadchody, rozhledny. Naučí-li se malé děti chodit, je dalším krokem jejich pohybového vývoje naučit se chodit po schodech. Natrénovat chůzi po schodech chce dokonale zvládnout rovnováhu a stabilitu. Pro malé nožky je i malý schod velkou výzvou. A zvládnou-li to, je to pro ně velká výhra.

schody

Chůze po schodech je velice prospěšná pro náš organismus. Nejezdit výtahem, ale chodit po schodech prospívá naší kondici a je velice vhodným druhem cvičení, pokud na to v tělocvičně nemáme čas. Pokud bydlíte ve 14-tém patře, neváhejte a choďte po schodech. Samozřejmě ne s týdenním nákupem, ten pošlete výtahem. Nejen výtah, ale i jezdící schody nám ulehčí, pokud už nám nohy tak neslouží. Některá města mají svá schodiště, které zná celý svět. Takový Řím a jeho Španělské schody, ty znají modelky celého světa a každý turista si je s radostí vyšlápne. I Praha má své Staré zámecké schody.

schody

Ale nejen vyšlápnout se dají schody, některé před slavnými bazilikami, nebo kostely a chrámy si poutníci musí vylézt po kolenou, jako symbol pokání. Ale vraťme se na schodiště v domech. Máte dům na poschodí, potřebujete tedy schodiště, ale chcete co nejvíc šetřit místem? Můžete zvolit točité schodiště, které je sice úsporné, co se prostoru týká, ale nečekejte, že do poschodí po něm vynesete klavír. Mnohem praktičtější je volba samonosného schodišti. Samonosné schodiště nemá podpěrnou konstrukci, čím dodá domu vzdušnost. Prostor pod schody lze jakkoliv využít. Samonosné schody můžou být přímé, ale i točité. Materiálově mohou být zcela dle vašich představ, dřevěné, kovové, ale i s proskleným zábradlím. Vyberte si schodiště, které zapadne do vašeho interiéru a bude jeho elegantním doplňkem.