Co znamená bydlet v mobilním dřevěném domě

V mnoha mediálních zdrojích se můžete dočíst, že v západní Evropě je trendem již dlouhá léta nájemní bydlení, a že v současné době se tento jev čím dál více vyskytuje i v Česku. Má to své výhody, ale také úskalí a důležité je před tím, než se rozhodnete jít touto cestou, vědět co nejvíce a mít všeobecný přehled o tom, co lze očekávat a jak vás to zasáhne v budoucnu.

kuchyňská linka

Město nebo venkov

Kariéra ve městě nebo klid venkova? Tyto otázky si pokládají obvykle lidé zkušení a moudří, kteří již mají něco za sebou, a životní priority mění tak, aby je přizpůsobili vlastnímu zdraví. Raději se uskromní a využijí nízkonákladového bydlení v přírodě na úkor relativního městského pohodlí a vysokých výdělků. Mobilní dřevěné domy top-mobilnidomy.cz mají v řadě případů certifikát nízkoenergetických staveb a připočtete-li k tomu pobyt v přírodě, na zdravém vzduchu, mimo shon a stres (které bývají hlavním důvodem civilizačních chorob), je to jedno z vhodných řešení. Mobilní dřevostavbu lze navíc umístit i na rekreačním pozemku v místě stávající nevyhovující chaty.

vlastní dům

Vlastní není cizí

Není problém vzít do ruky kalkulačku a počítat. Kolik zaplatíte na nájemném za dvacet let, a co vám po této době vlastně zůstane? A kolik zaplatíte za úvěr v případě mobilní dřevostavby či jiného nízkoenergetického domu a co vám po té době zůstane? U nájemního bydlení máte stále „holé ruce“ a u splaceného úvěru vlastní střechu nad hlavou. Být ve vlastním domě znamená sami určovat jeho podobu a koncepci, zatímco v cizím objektu takové pravomoci nemáte.

Jak na tom budete zdravotně za dvacet let?

Splácení nájemného nebo úvěru na vlastní dům je snazší, když jste mladí. Po dvaceti, třiceti letech to už tak snadné být nemusí, ale v té době již je možné mít splacený úvěr na vlastní dům a tehdy vám tím pádem značně klesnou náklady na bydlení. Zatímco u nájemního bydlení vám pronajímatel náklady nesníží ani po dvaceti či třiceti letech a i ve stáří budou vysoké náklady na bydlení vaším „denním chlebem“.