Do přírody s nosičem kol na tažné zařízení pro 4 kola

Jezděte na kole, upevníte si zdraví

Pěší chůze je naprosto přirozeným typem tělesného pohybu a měli bychom jí věnovat každý den alespoň hodinu. Hodinová procházka na čerstvém vzduchu, nejlépe v přírodě, dokáže zázraky. Nemusíte být ani vrcholový sportovec, abyste si každodenní chůzí zlepšili krevní oběh, lymfatický i imunitní systém. Chůze má však jednu nevýhodu, člověk není gepard a z místa na místo se přesouvá relativně pomalu. To je fajn hlavně v horách, kdy se vyšplháte na kopec a pozorujete tu nádheru krajiny pod sebou, ale když toho chcete stihnout a vidět víc, tedy kupříkladu na Třeboňsku, kde stojí za to projít se podél hrází rybníků Nadějské rybniční soustavy, vyplatí se vsadit na bicykl.

Rybníky u Třeboně

Česká krajina je jednou z nejkrásnějších na světě a rozhodně se vyplatí nesedět doma „na zadku“ a jít jí naproti. Zmiňovali jsme zde Třeboňsko, to je na kolo naprosto ideální a máte skvělý tip na týdenní dovolenou, ať už se ubytujete kdekoli. Pokud jste zdaleka, budete převážet kola vlakem nebo autem, ten druhý způsob je samozřejmě pohodlnější a bezpečnější, a tak budete zvažovat, zda kola umístíte na střechu či na zadní dveře, nebo využijete kouli za autem.

Mít tažné zařízení se vyplatí už jen proto, že si kdykoli můžete pronajmout přívěsný vozík a převážet v něm, co vás napadne, třeba na chalupu, na zahradu, při stěhování nábytku atp. Velkému zájmu řidičů se však těší i nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola.

výplet kola

V čem je výhodnější vůči jiným typům? Předně bychom měli zdůraznit, že je dražší vzhledem k jeho konstrukčnímu provedení, než střešní nosiče a nosiče na páté dveře. To je ale jediná slabina a výhody vyplývají ze samotného řešení: Nosič i kola instalujete nízko nad zemí, takže se nenadřete a nestane se vám, že kolo ve slabé chvilce spadne na střechu auta. Při jízdě na bicykly dobře vidíte, těžiště vozidla zůstává nízko a nemění se ani aerodynamické vlastnosti, takže je jízda snadná i pro začínající řidiče.

4/5 - (1 vote)