Dopřejte si domácí smoothie

V dnešní době, kdy se stále více rozmáhá zdravé stravování, je v kurzu také konzumace fresh a raw potravin. Najdete tak různé takové prodejny a stánky téměř na každém rohu. Nejinak tomu je i u stánků se smoothie nápoji. Jejich cena ovšem většinou není příliš příznivá na to, abyste si takový nápoj z rozmixovaného ovoce dopřávali každý den nebo několikrát za den, pro splnění denní dávky ovoce a zeleniny.

ovocné koktejly s brčky

Pokud chcete udělat něco pro vaše zdraví, je známou věcí, že je vhodné zahrnout každý den do jídelníčku alespoň 5 kusů ovoce a zeleniny, což může být pro někoho obtížné anebo nepředstavitelné, obzvláště jedná-li se o ovoce a zeleninu v syrové podobě.

Jestliže si tedy chcete každý den dopřát doporučovanou dávku ovoce a zeleniny a neutratit přitom majlant za kupované nápoje, pak nezbývá, než si je zkrátka připravit doma, což není nic obtížného. Jedinou věcí, kterou k domácí přípravě budete potřebovat, je kvalitní smoothie mixér, který je uzpůsobený na přípravu těchto nápojů, ale hodí se i k jiným účelům – například k výrobě různých pomazánek apod.
fialové smoothie

A jaký konkrétní přístroj vybrat? Na trhu dnes nalezneme různé typy těchto přístrojů a v takové nabídce je mnohdy těžké se zorientovat a vybrat ten nejvhodnější.

Smoothie mixéry jsou dostupné v různých cenových relacích. Ty nejlevnější kousky toho ovšem moc neumí. Pokud chcete být pravidelným konzumentem ovocných a zeleninových drinků domácí přípravy, pak se vám určitě vyplatí zainvestovat do dražšího spotřebiče.

Ty dražší spotřebiče oceníte zejména pro jejich praktické vlastnosti, jakými jsou třeba: náhradní nádoba, možnost vzít si nápoj s sebou v nádobě zakryté víkem, rozmixování ledu, tvrdé zeleniny, objem nádoby atd.

Tak jako tak se vám domácí výroba smoothie nápojů vyplatí a můžete si výběr konkrétních druhů ovoce a zeleniny přizpůsobit vašim momentálním chutím.