Jak promlouvá květomluva

Astra

Tento květ získal své jméno z latiny, již ve starověku totiž lidem připomínal zářivou hvězdu a slovo „astra“ v latině skutečně znamená vzdálenou hvězdu. V přeneseném významu je hvězda jistou stálicí, tak jako naše Slunce, kolem něhož obíhají planety sluneční soustavy. Stálice také vyjadřuje stabilitu a věrnost, v partnerském vztahu jde tedy o příslib věrného soužití, horoucí lásky, náklonnosti a skutečného hlubokého citu. Darujete-li některé ženě právě hvězdné okvětní lístky, měli byste to s ní myslet opravdu upřímně.
květy astry

Tulipán

Tulipány jsou považovány za nejkrásnější jarní květ. V Holandsku jsou jimi posety rozlehlé lány, podobně jako v Maďarsku slunečnicemi. Tulipány však v sobě ukrývají touhu po moci a bohatství, která může být zastřena zlou domýšlivostí a pýchou. Jsou totiž navenek velmi půvabné, ale uvnitř zranitelné a uzavřené, však také pestík s bliznou spatříte jen při pohledu shora. Darovat někomu tulipán může znamenat vyjádření názoru na vaši pýchu, zvláště jde-li o odstíny růžové nebo žluté barvy.
fialky ve vázičce

Fialky

Droboučké kvítky, ale nesmírně působivé. Provoní celý byt. O fialkách se říká, že jsou jednou z nejúžasnějších květinových vůní, a mají také jistou spojitost s láskou. Chcete-li vyjádřit upřímný cit, darujte malý svazek fialek. Tím také uvolníte ze svého nitra touhu po skutečných lidských hodnotách, milovníci fialek zpravidla upřednostní citové hodnoty před materiálním bohatstvím.
květy koprepin

Kopretina

Kopretiny jsou symbolem přátelství až za hrob. Víte, že je někdy přátelství víc, než láska, resp. že láska opřená o skutečné přátelství je mnohem vyšších kvalit, než jen pouhá zamilovanost? Kopretiny totiž ve svém vyjádření předčí i růže, a o těch se přece všude můžete dočíst, že jsou typickým symbolem opravdové lásky. Partneři, kteří si rozumí ve všech směrech, tedy nejen v sexu, ale především ve svých životních názorech a postojích, musí být skutečnými přáteli, a tak kopretinou rozhodně v tomto smyslu nemůžete nic pokazit.