Jak vytvořit perfektní šatník

Nejjednodušší je vyklidit starou skříň a změřit hromady oblečení. Nový nábytek by měl být dostatečně velký, aby v něm oblečení bylo uloženo prakticky a přehledně. Zvláště ti, kteří rádi nakupují a hromadí stále více a více, a páry, které chtějí sdílet šatník, by toto měli mít na paměti.
Doporučuje se nejméně jeden kubický metr na osobu. Většinou se jedná o skříň šířky jednoho metru, o hloubce 54 cm a výšce dva metry. Lepší je skříň s objemem 1,5 m3, taková skříň je široká 120 cm, 60 cm a 220 cm vysoká. U malých místností má smysl skříň s posuvnými dveřmi. Při otevření neblokují prostor.
boutique pánská móda

Jaké oblečení máte?

Kromě množství je důležitá také povaha oblečení a jeho velikost. Ti, kteří rádi nosí tlusté pletené pulovry a bundy nebo ti, kteří dávají přednost dlouhým kusům, potřebují více úložného prostoru. Samozřejmě, osoba s velikostí XS potřebuje spíše méně prostoru než osoba s velikostí oblečení XXL. Obecně však platí, že je třeba rozlišovat mezi věcmi, které potřebujete každý den, a zbytkem. V oblasti od země do výšky asi 60 cm patří oděvy, které nejsou používány denně. Vzhledem k tomu, že je to pro většinu lidí nejvhodnější, tak prostor od 60 do 170 centimetrů musí být vyčleněn na oblečení, určené pro každodenní nošení. Zbývající výška se stává skladem pro ložní prádlo a ručníky.
rozsvícená noční lampička

Jaký druh policí potřebujete?

● Kolik policí plánujete, závisí na tom, jak vysoká bude hromada skládaných oděvů.
Kdo chce zmenšit prostor pro zavěšené oblečení a mít nahoře nebo dole police na boty či lůžkoviny, by měl zvážit že, dlouhé šaty plus plus ramínko zabírají prostor kolem 180 centimetrů, krátké šaty 120 centimetrů. Ti, kteří mají pouze blůzy nebo blejzry, potřebují výšku 80 cm plus ramínka, muži pro košile a bundy musí počítat s 100 cm, pro z poloviny složené a zavěšené kalhoty platí 60 cm u žen nebo 70 cm u mužů..
Doporučuje se pro obvyklou garderobu navrhnout věšák s odkládacími přihrádkami a případně dvě zásuvky. Zásuvky jsou praktické pro malé oblečení, jako jsou spodní prádlo, šály, ponožky a punčochy. Úložné prostory poskytují prostor pro složené věci. Měli by být nejméně 30 cm široké a hluboké a vzdálenost mezi policemi by měla být variabilně nastavitelná.
Jak sestavit skříň?
S rozměry a nápady k šatníku jděte do specializovaného obchodu, kde si konzultantem necháte vyhotovit návrh skříně na počítači. Mnoho výrobců nábytku a maloobchodních prodejců nyní také nabízí tuto možnost i online. Můžete si sami vše vyzkoušet předtím, než navštívíte specializovaného prodejce nebo si přímo objednejte nábytek.
● V obou variantách je důležité přesně změřit prostor pro skříň. Pozor byste měli dát na některé nástrahy. Například, výklenky, ve kterých by měla být skříň, se často zužují směrem dozadu ke zdi.Měli byste tedy vždy měřit vzdálenost z výklenkových zdí na třech místech. Nejlíp tedy předek, pak uprostřed a konec u zdi. Nejmenší hodnota pak rozhodne, jak široká bude skříň. Dokonce i šikmé střechy jsou zrádné, protože některé střechy se prohýbají.