Kuřte bezpečněji

Na světě existují stovky milionů kuřáků, kteří svým zlozvykem škodí nejen sobě, ale tak i ostatním. Ono i pasivní kouření je totiž poměrně nebezpečné, zvláště, pokud je nekuřák takovému kouři vystaven po delší dobu. Většina milovníků tabáku se snaží se svou závislostí skoncovat, ale většině se to nepodaří, alespoň ne dlouhodobě. Existuje však řešení, které může být pro většinu kuřáků víceméně uspokojivé, a sice elektronické cigarety. Veškeré relevantní laboratorní testy ukázaly, že jsou daleko méně škodlivé než klasické kuřivo. A to není jediná jejich výhoda.

kouřící chlap

Výběr chutí

Na rozdíl od standardních cigaret je možné si elektronické modely vychutnávat v mnoha příchutích. Samozřejmě, že i klasiku si lze koupit ve vanilkové chuti, ale tím obvykle výběr končí. U e-cigaret je to ale jiné. Obchodníci se dnes předhánějí v tom, kdo nabídne více příchutí. Je možné si vybrat nejen ovocné, ale i specifické chutě, které nejsou pro každého. Výborné je, že výměnu je možné udělat u jediného přístroje. Cigareta jako taková se nemění, jen se vyměňují náplně. Každý kuřák si tak může vychutnat kouř s příchutí, na kterou má zrovna chuť.
nápis na cigaretě

Odvykání

Silní kuřáci jen málokdy mohou čelit své závislosti bez odborné pomoci. Většina z nich, která se snažila přestat kouřit, se ke svému ošklivému zlozvyku zase zpátky vrátila. Ovšem často to nebylo ke klasickým cigaretám, ale k jejich elektronické formě. Ti, kteří na nový druh kuřiva přešli a snažili se po pár měsících přestat kouřit zcela, mají daleko vyšší úspěšnost než jedinci, co chtěli skoncovat z odvykání po běžných cigaretách. U elektronické formy je totiž možné snižovat množství nikotinu, což je hlavní složka, která lidi nutí ke kouření. Její postupné snižování znamená, že se pomalu ale jistě odbourává z těla, a tudíž pak nemá kuřák v době, kdy končí s inhalací nebezpečných plynů, tak silné abstinenční příznaky.

4/5 - (1 vote)