Kyjev, ukrajinský poklad

Přímé letenky praha kyjev https://levneletenky.cz/letenky-do-kyjeva v akci můžete obstarat za opravdu výhodnou cenu v řádu několika málo tisíc za zpáteční letenku.

Co vás čeká při příletu do města

Hlavní letiště se nachází poblíž města Boryspil, asi 37 km od centra Kyjeva. Letiště je domovem národních ukrajinských aerolinií a je to také vstupní místo pro celou Ukrajinu.

V areálu letiště jsou dva terminály a zastávky vlaků a autobusů jsou hned v blízkosti východu z letiště. Letiště je v provozu nonstop a není problém zde přečkat noc. Vlakem, který jezdí jednou za hodinu po celých 24 hodin a jízda trvá asi ¾ hodiny.

Kyjev

Kyjev je hlavní a největší město Ukrajiny. Leží na řece Dněpr na severu země. Má rozlohu přes 800 km2 a žije zde kolem tří milionů lidí. Kyjev tvoří dopravní křižovatku a centrum elektrotechnického průmyslu. I přesto působí velice starobyle.

ukrajina2

Historie

První zmínky osídlení sahají do přelomu 5. a 6. století, ale teprve v 9. století se z Kyjeva stává silné a opevněné hospodářské a obchodní centrum. Od té doby začalo město vzkvétat a vydrželo to až do rozpadu ruského státu na knížectví ve 12 století. Ve 13. století město zpustošila mongolská armáda, město prošlo litevskou nadvládou a v 17. století se dostalo pod ruskou zprávu. Po roce 1917 se Ukrajina prohlásila za nezávislou, ale tento stav neměl dlouhého trvání a po dvou letech se stal Kyjev sovětským městem.

kyjev

V roce 1941 Němci dobili Kyjev a došlo zde k mnoha válečným zločinům. V září téhož roku svezli zvláštní jednotky SS do rokle Babí Jar na okraji města přes 33 tisíc Židů a postřílely je. Město bylo osvobozeno 6.11.1943 a akce se účastnila i 1. československá samostatná brigáda.

Současnost

Od roku 1991 je Kyjev hlavním městem Ukrajiny. V roce 2013-14 zde proběhly nepokoje zvané Euromajdan.