Lednice snů

Už nežijeme ve středověku, abychom museli kvůli uchování jídla v chladu kopat díry do země, případně ho uchovávat v jeskyni. V současnosti je to díky lednicím daleko snadnější než kdysi. Ovšem ne každá lednice je vhodná. Pokud žijete pouze sami nebo jenom v páru, bohatě vám postačí menší model, který nevyčerpá příliš mnoho elektřiny a zároveň poskytne dostatečné množství úložného prostoru. Ovšem, je-li vás v domě či bytě daleko více, s menší lednicí si rozhodně nevystačíte. V takovém případě je lepší vybrat si něco, co adekvátním způsobem uspokojí vaše požadavky. To může být i klasická lednice standardních rozměrů. Ovšem nebojíte-li se vyšších investicí a zároveň chcete něco extra, nejlépe vám bude vyhovovat takzvaná americká lednice.

růžová lednice

Velikost

Největší výhoda, kterou se americké lednice mohou pyšnit, je samozřejmě velikost, která je skutečně obdivuhodná. Díky velkým rozměrům je možné do nich ukládat velké množství jídla a pití. Ovšem, má to jeden velký háček. V případě, že vaše kuchyň není dimenzovaná pro tak velký elektrospotřebič, asi se budete muset bez tohoto druhu chladničky obejít. Tyto lednice jsou totiž koncipovány primárně do amerických kuchyní, které jsou obecně daleko rozměrnější než kuchyně evropské. Máte-li ale dost místa, určitě neváhejte a kupujte. Jistě se vám to vyplatí.
víno v lednici

Funkce

Krom velikosti mají americké lednice ještě jednu zvláštnost, kterou se běžné evropské modely rozhodně chlubit nemohou, a to je množství funkcí. Díky chladničce z poza velké louže již nebudete muset kupovat žádné džusy ani jiná obdobná pití. Americká lednice je totiž umí vyrobit sama. Stačí jen dodat příslušné suroviny. Můžete si tak vytvořit pití s příchutí, jakou zrovna chcete. A to prakticky za pakatel. Navíc chladnička vyrábí automaticky také ledové kostky či dokonce ledovou tříšť, takže si můžete pití navíc i efektivně shladit.