Mini Cooper aneb láska na první jízdu

I ženy řidičky si rády vybírají svého dokonalého parťáka na cesty, do práce, na nákupy, či jen na výlet do přírody. Ženy chtějí bezpečný vůz, který samozřejmě zároveň je i pro ně designově interesantní. A právě takovým ideálním automobilovým společníkem je Mini Cooper!
červený mini cooper
 
Pohled do historie and pár vět o Mini
 
První myšlenka na malé auto vznikla v roce 1986 v britské společnosti BMC. Požadavek na výrobu malého auta byl zadán Ing. A. Issigoniosovi. Původní projekt vznikl tím, že Ing. A. Issigonis posadil na zem čtyři nejtlustší muže, mající největší břicha, obkreslil je křídou. Tímto byla udána velikost na výrobu auta. Do roka poté bylo vyráběno sto modelů týdně! Nicméně o rok později je zadán nový požadavek a další zkrácení. Ing. A. Issigonis si poradí a otočí motory příčně oproti kolům. Kouzlu vozu podlehl i samotný velikán John Lennon, jenž zakoupit tento automobil pro svou manželku Cynthii. Již po čtyřiceti letech působnosti na trhu byl uznán automobilem století!
 
Mini Cooper a jeho přednosti
 
Síla a moc spočívá nejen v ovládacích prvcích, včetně centrálního ovladače navigace a systémů, které jsou umístěné na palubní desce, tímto je tak zaručeno intuitivní a velmi snadné ovládání. Mini Cooper se pyšní velmi dobrou ovladatelností pomocí joysticku, čímž se tak stává u žen více oblíbeným a žádaným vozidlem. Rovněž efektivní je barevnost podsvícení interiéru. Mini Cooper disponuje prostorností a komfortem. Rovněž i zavazadlový prostor je prostorný, standard může nabídnout až 350 litrů. Mini Cooper je dynamickým vozem do města i mimo něj.
 
Vylepšený „Miník“ jak bývá Mini Cooper nazýván, je zajímavým sportovním automobilem. Vše je adekvátně rozvrženo v rámci pedálů, volantu, dokonalá převodovka. Výhodou je zajisté i nižší spotřeba, za což se zasloužila nová šestustupňová převodovka.
 
Silné a slabé stránky automobilu
 
Jednoznačně mezi silné stránky náleží dokonalá a unikátní ovladatelnost vozu a též design neboli vzhled. Dále mezi silné stránky náleží silná karoserie, vybavenost airbagy pro řidiče i spolujezdce. Bezpečný automobil pro ženy řidičky. Dále se může Mini Cooper pochlubit dokonalostí v rámci řízení a silné zpětné vazby. Díky tomu se tak jízda stává pohodlnou a klidnou.
 interiér mini cooperu
Mezi slabé stránky náleží zejména níže položená poloha pro řidiče, čímž právě navozuje pocit více sportovního automobilu. Sedadla jsou tvrdší a hůře tvarovaná. Často je vozidlu vytýkán malý prostor, ale to je spíše indiviudální záležitostí. Však se jedná o mini vozidlo!