Napravte ztrátový rozpočet

Naše finanční situace v životě se může razantně změnit, takže náš rozpočet bude ztrátový. V takovém případě musíme hádat způsoby, jak to snadno zvrátit.

Napravte ztrátový rozpočet

Finanční gramotnost

Velkou roli v našem životě hrají rozhodně peníze, protože bez těch se neobejdeme. Proto si musíme dávat pozor na náš rozpočet domácnosti a vědět, jaké věci si můžeme dovolit a jaké ne. Takže nám neuškodí si sednout s papírem a tužkou, kdy si sestavíme kompletní rozpočet. Jako první si sečteme všechny naše příjmy, kam patří výplaty, odměny, důchod a jiné pravidelné příjmy.

nový dům

Dále si od nich odečteme veškeré své výdaje, přičemž těch bývá většinou mnohem více. Musíme totiž platit výdaje za bydlení, energie, telefon, internet, jídlo a mnoho dalších věcí, jež jsou pro náš život opravdu nezbytné. Potom samozřejmě musíme připočítat výdaje na zábavu a řadu dalších věcí. Následně nám vyjde přesný výsledek, jak na tom jsme každý měsíc s financemi. Každý měsíc bychom měli být několik tisíc plusu, abychom pokryli nečekané výdeje. Pokud nejsme v takovém plusu, tak bychom měli uvažovat nad snížením nákladů či zvýšení příjmů.

Refinancování hypotéky

Při poklesu rozpočtu do mínusu bychom měli situaci co nejdříve řešit, protože tato situace není rozhodně dlouho udržitelná. Měli bychom se zaměřit na naše výdaje, abychom zbytečně peníze nevyhazovali, když je nemáme v současné situaci nazbyt. Druhou možností je si najít další příjem, což může být nějaká brigáda. Lidé se často dostanou do špatné finanční situace kvůli dluhům, kdy musí splácet mnoho tisíc každý měsíc. Nejlepším řešením bývá sloučení dluhů, kdy se nám sníží celkový úrok. Jestliže máte také hypotéku, což je závazek na spousty let, tak rozhodně vyzkoušejte refinancování hypotéky, kdy Vám společnost nabídne přepočítanou individuální hypotéku.

truhla s bankovkou

Samozřejmě má potom nižší úrok či splátky, abychom neměli problém s jejím splácením. To je rozhodně velká pomoc, když nemáme přebytek peněz, nebo i pro normálního člověka, protože jistě každého potěší, když zaplatí celkově méně.