Navštivte květinové trhy

Cestování rozšiřuje naše obzory. Na cestách se dozvídáme nové a zajímavé informace. Poznáváme neznámé kraje, země a zvyky lidí v nich žijících. Někteří cestují cíleně na určité místo, jiní chtějí objevovat bez určení cíle. Jestli chcete vidět zajímavé místo a ještě jste se nerozhodli, kam se vydáte, navštivte Amsterdam. Tento výlet uvítají ti, kteří mají rádi květiny a květinové trhy. Pokud mezi ně patříte, rozhodně byste si návštěvu těchto trhů neměli nechat ujít. K návštěvě Amsterodamu můžete využít jarní počasí. Díky přímořskému klimatu je toto roční období teplejší než u nás. Za prohlídku určitě stojí známy Keukenhof.
květiny na zábradlí

Procházka neskutečným množstvím rozkvetlých tulipánů, narcisů a krokusů vypěstovaných do různých ornamentů, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Kde jinde než právě v Keukenhohu můžete zakoupit cibule těchto květin. Určitě byste při návštěvě Amsterodamu neměli vynechat plovoucí květinový trh. Jestli máte představu, že se budete procházet po plovoucích lodích, je zkreslená. Květiny můžete obdivovat a nakupovat na zakotvených hausbótech, které z ulice vypadají spíše jako prodejní stánky. Historie těchto nevšedních trhů sahá do roku 1862. Nizozemsko je vyhlášená tulipánová velmoc, a proto se sem lidé sjíždí za účelem nákupu rostlin. Ceny některých vzácných cibulí mohou dosahovat poměrně vysoké prodejní ceny. Nakoupí si zde, ale i ti, kteří za květiny moc utratit nechtějí. Nabídka je totiž natolik široká, že si vybere každý, podle svých finančních možností.
amsterdam kanál

Amsterodam není lákavý pouze kvůli květinovým trhům. Samotné město protkané vodními kanály určitě stojí za vidění. Úzké domy, které tyto vodní kanály lemují, mají svou jedinečnou atmosféru. Po městě se můžete pohybovat městskou hromadnou dopravou. Až tedy budete chtít někam vycestovat, na návštěvu Nizozemí určitě nezapomeňte.