Pod střechou je krásně

Každý způsob bydlení má svá pro a proti, někdo potřebuje dům se zahradou, někdo ruch velkoměsta a jiný zase poklidný venkovský způsob života. A jiný zase preferuje romantiku bydlení přímo pod střechou, i když nevýhodou může být několik pater bez výtahu, protože podkrovní prostory se nachází hlavně ve starých zástavbách. Ať na to máte jakýkoliv názor, v každém případě se jedná o bydlení originální, moderní a komfortní.

hvězdářský dalekohled

To, proč je bydlení v podkroví tolik vyhledávané, může být právě jeho atypičností, nepravidelností stěn, přítomností trámů, zde se opravdu každý ať už při rekonstrukci nebo jen drobných úpravách může pořádně vyřádit. Co se týká materiálů, zde se vyplatí připlatit si na kvalitě. Určitě se také držte toho, aby zde bylo dostatek světla, v žádném případě se nevzdávejte možnosti dostatku prosklených částí. Pokud jste se pro tento typ bydlení pevně rozhodli, pak jste jistě zvážili všechny výhody i nevýhody.

Proč ano a proč ne

To, proč jsou půdní vestavby tak vyhledávány, je neopakovatelný výhled, navíc noc trávíte takřka přímo pod hvězdami. Co se týká zateplení, v nevýhodě můžete být v letních měsících, kdy přímo pod střechou se udržují nejvyšší teploty, naopak v zimě díky šíření tepla směrem nahoru nevydáte tolik za topení. Stejně je tomu se světlem, díky větším proskleným částem nemusíte zbytečně svítit i přes den.
okno ze sklepa

Kromě parných letních dnů se každému nemusí líbit okamžiky, kdy prší. To souvisí i s problémy izolačního charakteru, kdy díky zatékání mohou vzniknout problémy s plísní. Proto na izolaci v žádném případě nešetřete. Také nepočítejte s tím, že běžně dostupný nábytek umístíte do míst, kde je střecha nebo se nachází trámy. Možná by v takovém případě nebyla od věci dobrá rada nebo pomoc architekta.

Myslete také na to, že denně scházet a vycházet větší množství schodů může být pro někoho obtížné, a to obzvláště v pokročilém věku.