Pozor na děti a jejich online vystupování

Jestli je věc, která je velmi důležitá, pak je to ta, která se týká našich dětí. Žádné dítě by se nemělo dostat do situace, kdy se klidně může stát, že jej již nikdy neuvidíme. Nebezpečný nebývá mnohdy reálný svět, ale právě ten virtuální. Každý rodič má ke svému dítěti svůj vlastní přístup a je potřeba, aby se nad něčím takovým dostatečně zamyslel, protože některé věci je prostě potřeba kontrolovat.

Jsou rodiče, kteří svému dítěti nechávají maximální volnost a kteří jim dokonce ani nekontrolují, s kým si dané dítě píše například přes sociální sítě. Něco takového ale není příliš vhodné a to už jen z toho důvodu, že pokud by se vaše dítě dostalo do problému nebo konfliktu a danému dítěti by někdo vyhrožoval, tak o tom ani nevíte.

počítač a dívka

Myslíte si, že vaše dítě by za vámi přišlo a sdělilo vám, že se dostalo do problému? Jen málokteré děti něco takového udělají a to zejména, pokud vidí, jak se k některým věcem rodiče staví. Mnoho dětí může mít pocit, že by danou věc jejich rodiče nechali být a nijak s ní nenaložili, takže dané dítě nepovažuje za důležité svému rodiči něco takového říct. Jistě i vy uznáte, že něco takového není ideální situací. I vy byste měli udělat vše proto, aby se nestalo, že by vaše dítě někdo někam vylákal a vy jej již nikdy neviděli. Nenechejte to dojít tak daleko, že se vám následně zhroutí celý svět. Někdy je dobré vaše dítě poučit a to zejména, pokud se to týká internetu. Bylo by dobré vaše dítě upozornit na to, co je ještě dobré a co už je moc.

počítač a slečna

Respektovat soukromí vašeho dítěte tak, jak vaše dítě respektuje to vaše, je sice důležité, ale jen málokteré dítě se vám opravdu svěří, když se vyskytne nějaký problém. To, že tajně zkontrolujete jednou za čas, jestli si dítě píše s vrstevníky nebo někým cizím rozhodně není trestné. Pokud se najde něco, co vám nebude připadat v pořádku, měli byste ihned zakročit, dokud je to ještě možné. Dejte i vy pozor na vaše dítě, protože byste toho jistě poté velmi litovali.