S chlornanem sodným je údržba bazénu hračka

Každý, kdo si chce naplno užívat koupání ve svém bazénu, k tomu potřebuje mít čistou vodu. Vždyť bazén si pořizujeme nejen proto, abychom měli koupání zdarma na dosah ruky, ale také proto, abychom měli jistotu, že se koupeme v čisté, zdravotně nezávadné vodě, kde nám žádné riziko ekzémů, bradavic a jiných kožních onemocnění nehrozí. Takže aby tomu skutečně tak bylo, je nezbytné, abychom se o vodu v bazénu náležitě starali.
dřevěné obležení bazénu
V první řadě je proto nezbytné, zamezit tomu, aby do vody vnikaly zbytečné nečistoty. To zajistíte s pomocí kvalitní krycí plachty, která bude na váš bazén dokonale padnout, takže nevzniknou žádné mezery ani díry, kudy by mohlo znečištění proudit dovnitř do vody.
Za druhé je potřeba, abyste se před každým vstupem do bazénu vždy dokonale osprchovali. Na první pohled se to nezdá, ale člověk může na svém těle vnést do vody spoustu nečistot v podobě mastných krémů, různé kosmetiky, ale také i potu a prachu, který na nás ulpívá. Pořádná sprcha před každým vstupem do bazénu je tak rozhodně na místě.
ochranné brýle do vody
Nicméně i když se budeme snažit, jak jen to jde, tak je jasné, že přece jen nějaké to znečištění se do vody dostane. Problém je především s různými mikroorganismy, které jsou tak malé, že je okem nepostřehneme, ale během krátké doby dokážou vodu zamořit tak, že je za pár dní k nepoznání.
Abychom tomu zamezili, tak je nezbytné, aby byla ve vodě vždy přítomná určitá koncentrace aktivní látky v podobě oxidačního činidla. To si s nežádoucími mikroorganismy a dalším znečištěním umí poradit.
Pokud se rozhodnete pro chemické přípravky na bázi chlóru, tak toho jistě nebudete litovat, neboť jsou velice spolehlivé a ve vodě stabilní. I to je důvodem, že tyto přípravky s oblibou využívají i pracovníci veřejných koupališť a vodáren. Ideální je například stabilizovaný chlornan sodný 35 kg, díky kterému můžete snadno udržovat potřebnou hladinu chlóru ve vodě, a případně ji i rychle skokově navýšit.