Sextet věcí k dobré pohodě

Pokud jste delší dobu tak nějak mimo svou obvyklou pohodu, pokud chcete zhubnout a nedaří se, pokud se necítíte úplně ve své kůži, a přitom delší dobu jste nezměnili žádné své návyky zamyslete se. Neděláte náhodou tohle?
pestrá snídaně

Pořád myslíte na práci?

Nedělejte to. Práce není všechno. Myšlenky na práci působí stres. Do těla se vyplavuje Kortizol, což je stresový hormon. A tento hormon se snaží dorovnat do těla zásoby energie a tím vás uklidnit. Jinými slovy oblbne váš metabolizmus. Nejhorší je, když na práci myslíte před spaním a myšlenky na práci jsou tím první na co myslíte po probuzení.

Spíte dlouho

Spíte více než 7,5 hodiny? Je to jistě příjemné. Ale je to příjemné jen proto, že jste si na to své tělo navykli. Snižte počet hodin, který věnujete spánku pod 8 hodin, jinak třeba na zhubnutí můžete zapomenout.

Vstáváte do tmy

Není to přirozené. Od pradávna vstávali lidé až za rozednění. Neříkám, že je dobré vstávat až je sluníčko vysoko nad obzorem, ale vstávat za tmy, do umělého světla je rovněž extrém.

Ráno a dopoledne málo pijete

Tělo je po noci dehydrováno. Rychlý šálek čaje nebo kávy jej znovu zavodní jen stěží. Dbejte na pořádný přísun tekutin hned po ránu. Nejlépe vypít na lačný žaludek alespoň půllitru vody s citrónem. Voda vás zavodní a rozhýbe metabolismus. A v pití několika sklenic vody pokračujte celé dopoledne.
spánek pod peřinou

Snídáte, aniž byste měli hlad

Do jídla se nikdy nenuťte. Snídat za každou cenu, jen z povinnosti, znamená vytvořit si disbalanci v organismu. Tím neříkám, že snídat nemáte vůbec. Snídejte až budete na snídani připraveni. V klidu, pohodě. Nikdy ne ve spěchu.

Uvěřili jste sacharidovému byznysu

Žádný cereální nesmysl není pro snídaní tím pravým. Představa, že sníte malou, sladkou tyčinku plnou cereálií a cukrů a máte do běda vystaráno podporuje zisky firem co tyhle věci vyrábějí, ale rozhodně ne vaše zdraví. Strava má být vždy vyvážená. Tedy nejen sacharidy. K životu potřebujete bílkoviny ale i tuky.

4/5 - (1 vote)