To správné pohodlí pro Mazlíčky

Pelíšek je jedna z prvních věcí, které pro své zvířecí kamarády vybíráme. Nesmíme ale zapomenout že nezáleží až tak na vzhledu jako na funkčnosti. Často právě vybíráme pelíšky jen podle vzhledu, a již moc nekoukáme, zdali bude našemu mazlíčkovi vyhovovat.
pes v pelíšku
Pelíšky pro psy
Všem je nejspíše jasné že pelíšek by neměl být příliš malý, neměl by být ale ani moc velký. V psích kamarádech může moc velký pelech vyvolávat nejistotu. Je dobré tedy vybrat pelíšek tak, aby byl pro pejska pohodlný, a dostatečně prostorný. Pokud jste našli ten pravý a nemůžete sehnat ideální barvu, nevěšte hlavu. V dnešní se i pelíšky pro mazlíčky dělají přímo na míru.
Zohledněte také materiál, ze kterého budete pelíšek pořizovat. Na plyšových se bude držet více chlupů, kožené mohou být zase tvrdší. Pokud budete mít pelech ve studené garáži či na chladné podlaze, vybírejte pelíšek s vhodným dnem. Dno by mělo dobře izolovat, pokud by dno pelíšku psa chladilo, moc se mu líbit nebude.
Pro starší pejsky s bolestivými klouby či pro pejsky s nějakou nemocí volte zdravotnické pelíšky. Pejskům se bude odpočívat daleko lépe než na obyčejných pelíšcích.
Nejlépe hodnocené jsou:
· Reedog Brown Ring
· Kennel Club Donut
· Reedog Black & White Luxus
kočka v pelíšku
Pelíšky pro kočky
I kočičí kamarádi chtějí mít své pohodlné místo. Na rozdíl od psů mají rádi výšky, musejí mít ale vždy k pelíšku dobrý přístup. Kočky si nejlépe odpočinou třeba na některém stromě. Nebojte, nemusíte si zrovna uprostřed obýváku zasadit smrk. Existují stromy pro kočky přímo do bytu či domečku. Na tento strom je dobré zavěsit či umístit nějaký pelíšek pro odpočinek. Pokud kočce koupíte strom pro kočky, nebudete muset řešit starosti se škrabadlem. Kočičí stromy plní funkci jak odpočívadla, tak i hrací zóny. Je to taky kočičí byt ve vašem bytě či domě.
Kočičí stromy se dají sehnat již od 1000Kč. To není zas obrovská částka. Věřte, že vaše kočička si bude užívat dobrého výhledu a klidu stejně jako vy nezničeného nábytku.