Udělejte si relaxační zónu

Současná doba přímo nahrává odpočinku. Každý by chtěl mít svoji zahradu a na ní alespoň malý kousek místa, který je přímo stvořený pro odpočívání. Mluvíme vám z duše? Poradíme vám, jak si z klasického odpočinkového místa, udělat super luxusní zónu pro čerpání energie! V první řadě, je nutné zvolit správné místo. V podstatě je jedno, zda máte svůj vlastní dům s velkou zahradou, nebo jen malou terasu s bytem. V obou případech by se však mělo jednat o místo, kde budete mít soukromí. Ideálně pod nějakými stromy, nebo mezi květinami. Místo by mělo být zvolené tak, aby na něj šlo co nejméně vidět – nikdo přeci nechce odpočívat před očima nechtěných přihlížejících.

dřevěný altánPakliže jste našli ideální místo, jen na čase jej začít zvelebovat. Vhodné je, pokud nad odpočinkovou zónou stojí altán, pergola, nebo jiný přístřešek. V podstatě je jedno, z jakého materiálu tuto stavbu zvolíte – každý z nich má své výhody a nevýhody. Asi nejčastěji jsou voleny altány a pergoly ze dřeva, a to hlavně proto, že se jedná o kvalitní a zároveň levný stavební materiál, který se dobře udržuje. Dalším velmi oblíbeným stavebním materiálem je buď klasický beton a cihly, nebo kov. Stavební materiál zvolte i podle velkosti pergoly a dle umístění.

nazdobená pergola

Co dál v relaxační zóně nesmí chybět? No přeci polštářky! Ať jste jejich zastánce, nebo odpůrce, jedno se jim musí nechat – v každém případě dokážou zútulnit každý prostor. Díky polštářům bude altán přímo vybízet k posazení a relaxaci.

Kromě polštářků by zde určitě neměla chybět ani nějaké kvalitní houpačka, křeslo, nebo jiný druh pohodlného nábytku. Celou relaxační zónu pak můžete doplnit o krásně kvetoucí rostliny, nebo o světelné řetězy, díky kterým bude právě vaše relaxační zóna tou nejkrásnější – a to i během západu slunce, nebo v noci. Zkrátka kdykoliv se vám bude chtít.