Vaše voda může být dokonale čistá, i když nebude zapáchat chlórem

Možná patříte k lidem, kterým velice vadí typický zápach desinfekce, který provází všechny přípravky chlorové chemie. Ta je velice spolehlivá a účinná, a proto je tedy i široce využívaná k desinfekci a údržbě především celé řady veřejných koupališť a sociálních zařízení. Nicméně i ti, kterým tento zápach bytostně vadí, anebo ti, kteří mají na chlór dokonce alergii, anebo jim způsobuje zdravotní potíže, si mohou vybrat rozumnou alternativu, aniž by se letního koupání v bazénu museli vzdát.

voda

Kyslíková chemie je skvělá volba pro údržbu bazénu
Vhodnou alternativou bazénové chemie k údržbě soukromých nádrží mohou být třeba přípravky na bázi aktivního kyslíku. Stejně tak jako v případě chlorových přípravků, tak i těch na bázi aktivního kyslíku najdete celou řadu, a můžete si vybrat ty pravé, jež budete využívat. Kyslíková chemie je spolehlivá, jak z hlediska zdraví člověka, tak z hlediska údržby vodních nádrží. Nicméně při použití přípravků kyslíkové chemie se rozhodně vyplatí také použití kyslíkového aktivátoru, který účinky tohoto oxidačního činidla ještě prohloubí. Podstatné je si uvědomit i to, že kyslík jako oxidační činidlo může z vody rychle vyprchat, a proto je jeho hladinu potřeba pravidelně kontrolovat, a případně doplňovat. Každopádně s jeho účinky budete jistě spokojeni, neboť spolehlivě brání organickému znečištění, příznivě působí na citlivou pokožku plavců a nezanechává za sebou nežádoucí zápach. Váš bazén tak bude vypadat dokonale i bez toho, že by byl široko daleko cítit chlórem, což mnohé lidi jistě potěší.

chemie

Nicméně i při použití kyslíkové chemie nezapomeňte dbát také na kvalitu vody i tím, že budete nádrž pravidelně zakrývat krycí plachtou a odlovovat anorganické znečištění síťkou či bazénovým vysavačem. Jistě není třeba připomínat, že kvalitní filtrační jednotka je základ.