Zářivky Osram Dulux jsou moderní univerzální svítidla

Zářivky s nižšími výkony, tedy od 18 do 36 W, mohou mít klasický předřadník, případně elektronický, u vyšších výkonů od 40 do 80 W se již používá výhradně elektronický předřadník.
osvětlený tunel.jpg
Výrobce zařadil produkty DULUX do tří základních kategorií:
INTELLIGENT
Vyznačují se důrazem na vyšší energetickou úsporu. Některé jsou doplněny přídavnou funkcí pro speciální využití výrobku, např. pro stmívání, pro vybavení senzory, nebo pro odolné světelné zdroje v extrémní zátěži (nepřetržité provozy). Jejich značnou výhodou je poměrně široké rozmezí odstínů světelného spektra – (Warm Comfort Light) 825, případně odstíny 827 teplá bílá, nebo 840 studená bílá. Životnost těchto světel je zhruba 20 tisíc hodin. Vyrábí se v provedení s obchodními názvy Sensor, Facility, Dim, Longlife, Ledotron a High Efficiency Micro Twins.
PRO
Jsou univerzálním a nejčastěji využívaným typem této řady DULUX. Jsou konstruovány pro dlouhou životnost, mají přijatelné podání barev v širokém rozpětí od studeného po teplé světlo, a vyšší spolehlivost i v náročných podmínkách výrobních hal. Jejich univerzalitu ocení jak firmy, tak i jednotlivci v pracovních provozech, v obchodech, nebo v běžné domácnosti. Na trhu se s nimi setkáte v několika kategoriích: Mini Ball, Mini Bullet, Mini Candle, Micro Twist, Pro Globe, Pro Stick, Pro Circolux a Mini Twist.
světla ve stanici.jpg
STAR
Tyto výrobky sází především na nízkou pořizovací cenu. Výrobní linky opouští buď v teplém barevném podání 2500 Kelvinů, což je teplé bílé světlo podobné klasické wolframové žárovce, nebo ve studeném spektru, které je vhodnější do dětských pokojů a kuchyní. Jsou to úsporné zdroje světla, které spoří až o 80 procent více elektřiny ve srovnání s vláknovou žárovkou. Životnost je sice nižší, než u modelů PRO a INTELLIGENT, přesto přesahuje 9 let (více než 9 tisíc hodin). Vyrábí se pod obchodními názvy Classic, Stick, nebo Osram Dulux Mini Twist.