Zvažte prohlídku vzorového mobilního domu – mobilní dřevostavby

Někteří lidé dokážou žít skromně, a přesto být šťastni. Ke spokojenému životu toho v podstatě ani příliš nepotřebujeme, velké množství majetku vyžaduje údržbu, spoustu času a starostí s úklidem, naopak nám potřebný čas schází pro naše volnočasové aktivity, jako je vaření, sport a pobyt v přírodě. A právě okolní harmonické prostředí je to podstatné, co si nemohou dopřát ti, co trvale obývají velké městské aglomerace a přelidněná sídliště, pokud ovšem nevlastní nějakou rekreační chalupu.

krásný výhled

Chalupaření není jen novodobý trend, má velmi hluboké kořeny a obvykle na chalupě zjistíme, že se můžeme radovat i z maličkostí. Stačí nám k tomu starý kuchyňský stůl po babičce, jedna skromná místnost sloužící zároveň jako kuchyně a ložnice, a v zásadě tu nelpíme na luxusním nábytku, hlavně, že to máme pár metrů do lesa nebo na louku.

stromy v lese

Možná právě tyto důvody vedou mnohé z nás k pořízení skromné dřevostavby na zajímavém místě, kde je pro nás mnohem důležitější pěkný výhled, čistý vzduch, zpěv ptactva a tolik potřebný klid k odpočinku od stresu.

Výhody bydlení v mobilní dřevostavbě

  • Neplatíte nájem, bydlíte ve svém. Úspory na nájemném mohou dosáhnout za deset let astronomických částek.
  • Jste v bezprostředním kontaktu s přírodou podobně, jako při pobytu na chalupě.
  • Ušetříte za energie. U zateplených objektů se vyplatí topit dřevem, vytápíte jen malý prostor krbovými kamny a náklady na bydlení se tím výrazně sníží.
  • Neplatíte žádné daně – ani z nabytí nemovitosti, ani každoroční daň z nemovitého majetku.
  • Komunální odpad – jestliže používáte drtič organického odpadu a třídíte plasty a papír, nepotřebujete ani popelnici a tím pádem ušetříte i za tyto poplatky.
  • Vlastní pozemek – podmínkou k ukotvení mobilní dřevostavby http://www.lavarohouse.cz/ je pozemek zahrnutý v územním plánu s využitelností pro účely bydlení. Musíte oslovit stavební úřad a získat souhlas (povolení) k bydlení v mobilheimu. Musíte také mít přístup pro vozidlo, které váš dům na místo přistaví. Raději, než na pronájem pozemku, vsaďte na osobní vlastnictví, kdy máte jistotu, že vás odtud nikdo nebude moci vystěhovat.